FC Sevilla a urcat provizoriu pe locul doi în LaLiga, după victoria în fața Granadei, în care golurile victoriei au fost marcate în minutele 90+3 şi 90+9

Ben Yedder FC Sevilla

FC Sevilla a urcat provizoriu pe locul doi în LaLiga, după ce a învins, vineri seară, pe teren propriu, echipa Granada, scor 4-2, după un meci spectaculos în care golurile victoriei au fost marcate în minutele 90+3 şi 90+9, conform news.ro.

Pentru FC Sevilla au înscris Carlos '32, Ocampos '66, Mir '90+3 şi Gomez '90+9.

Golurile echipei din Granada au fost marcate de Machis '23 şi Diaz '88.

În clasament, FC Sevilla a urcat provizoriu pe locul 2, cu 60 de puncte, iar Granada este pe 16, cu 29 de puncte.

Celelalte meciuri ale etapei a XXXI-a sunt: Cadiz - Betis, Mallorca - Atletico, Villarreal - Bilbao şi Real Madrid - Getafe (toate sâmbătă), Osasuna - Deportivo, Espanol - Cela Vigo, Elche - Real Sociedad şi Levante - Real Sociedad (toate duminică) şi Rayo Vallecano - Valencia (luni).