FC U Craiova a remizat cu ASU Poli Timişoara, scor 0-0, în Liga a II-a

Autor: Andreea Năstase

Publicat: 07-11-2020

Actualizat: 07-11-2020

Article thumbnail

Sursă foto: Wikiwand

Liderul Ligii a II-a, FC U Craiova, a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, sâmbătă, în deplasare, cu ASU Poli Timişoara, în etapa a XI-a.

Acesta a fost primul meci al oltenilor după ce patronul echipei Addrian Mititelu a fost condamnat definitiv la trei ani de închisoare cu executare în dosarul transferului jucătorului Mihai Costea, potrivit news.ro.

Citește și: Raed Arafat: ‘Petrecerile, aniversările și sărbătorile sunt interzise. Poliția are baza legală ca să dea amenzile pe tulburarea liniștii publice’

Formaţia FC U Craiova (10 jocuri), se menţine pe locul I, cu 22 de puncte, fiind urmată de Dunărea Călăraşi (10), 20 de puncte, ASU Poli Timişoara, tot 20 de puncte, şi Metaloglobus, 19 puncte.

Marţi, de la ora 19.30, se joacă întâlnirea U Cluj - Farul Constanţa, iar miercuri, de la ora 14.00, Unirea Slobozia - CSM Slatina.

Meciul Gloria Buzău - CSM Comuna Recea a fost amânat, după ce s-au înregistrat mai multe cazuri de infectare cu noul coronavirus la echipa buzoiană.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri