FC Viitorul a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-1: În minutul 37, Răzvan Oaidă s-a accidentat şi a fost transportat cu ambulanţa la spital

Gică Hagi Ianis Hagi

FC Viitorul a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa FC Botoşani, în etapa a XIII-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Voduţ, în minutul 67, şi Ianis Hagi, în minutul 85, din penalti pentru FC Viitorul, respectiv Trujic, în minutul 90+4 pentru FC Botoşani, scrie news.ro.

FC Botoşani: Pap – Patache (Trujic '80), Miron, Burcă, Dumitraş – Oaidă (Florescu '41), Rodriguez – Golofca (Ongenda '67), Enriko Papa, Fabbrini – M. Roman II. Antrenor: Costel Enache

FC Viitorul: Cojocaru – Boboc (Luchin '76), Ţîru, Mladen, De Nooijer – Artean, Băluţă, Vînă – Hagi, Drăguş (Achim '81), Houri (Voduţ '63). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Rodriguez '74 / Vînă '60

Arbitri: Marius Avram – Mircea Orbuleţ, Gabriel Sabin Stroe – Lucian Rusandu

Observatori: Ioan Onicaş, Bogdan Buhuş

În minutul 37, Răzvan Oaidă s-a accidentat şi a fost transportat cu ambulanţa la spital. FC Botoșani rămâne cu 15 puncte după 13 meciuri, în timp ce Viitorul are 19 puncte.