FC Voluntari - FC Botoşani, 1-1: Echipa lui Adrian Mutu a evoluat în zece jucători, din minutul 19, după eliminarea lui Florin Cernat - VIDEO

Voluntari Botoșani

FC Voluntari a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), partida disputată cu FC Botoşani, în etapa a XI-a a play-out-ului Ligii I.

Gazdele au jucat cu un jucător mai puţin din minutul 19, după eliminarea lui Florin Cernat, căruia arbitrul i-a acordat direct cartonaşul roşu pentru un fault asupra lui Oaidă.

Au marcat: D. Benzar '35 / Golofca '26

Min 26, 0-1: Golofca a împins mingea în poartă, din interiorul careului mic, după o pasă primită de la Serediuc;

Min 35, 11: Răuţă l-a găsit bine în careu pe Benzar, cu o pasă lungă peste apărarea oaspeţilor, iar acesta din urmă a egalat cu un şut din voleu, scrie news.ro.

Vezi golurile AICI

Au evoluat următoarele echipe:

FC Voluntari: Mincă - Fl. Achim (Novac '63), Balaur, Horj, Bucurică - Răuţă, C. Lazăr (Marinescu '77) - Căpăţână, Cernat, D. Benzar - A. Voicu (Ivanovici '67). Antrenor Adrian Mutu.

FC Botoşani: Pap - Burcă, Miron, Plămadă - Unguruşan, Oaidă (Rodriguez '77), Vl. Achim, Muşat - Serediuc (Moruţan '68), Golubovici (Axente '46), Golofca. Antrenor Costel Enache.

Cartonaşe galbene: A. Voicu '33, C. Lazăr '38, Ivanovici '90+1 / Golubovici '45

Cartonaş roşu: Fl. Cernat '19

Arbitri: George Găman - Ciprian Danşa şi Bogdan Gheorghe - Cătălin Popa.

Observatori: Victor Berbecaru, Imilian Şerbănică.

După acest rezultat şi după disputarea mai multor partide din etapa a XI-a, clasamentul play-out-ului este următorul: