FC Voluntari rămâne echipa păcii: A remizat cu Concordia Chiajna

voluntari steaua

FC Voluntari a remizat pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 1-1 (1-0), vineri, în primul meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal.

Gazdele au deschis rapid scorul, în minutul 7, prin experimentatul fundaş Vasile Maftei, după un corner. Acelaşi Maftei a provocat un penalty, transformat de Gabriel Giurgiu în minutul 63.

FC Voluntari nu are nicio victorie în actualul campionat, la încheierea turului sezonului regulat. Cu 6 egaluri şi 7 înfrângeri, nou-promovata este penultima în clasament, cu 6 puncte, devansând-o doar pe Petrolul Ploieşti, ce a fost penalizată cu 6 puncte de Comisia de licenţiere a FRF.

Concordia, cu 10 puncte, se află pe locul 11.

FC Voluntari - CS Concordia Chiajna 1-1 (1-0), Stadion "Dinamo" - Bucureşti

Au marcat: Vasile Maftei (7), respectiv Gabriel Giurgiu (63 penalty)

Cartonaşe roşii: Mihai Voduţ (FC Voluntari), Alexandru Vagner (Concordia), ambele arătate după încheierea partidei

Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy(Cluj-Napoca), Adrian Mărginean (Aiud); arbitru de rezervă: Eduard Ioniţă (Constanţa)

Observatori: Costin Ioan Toma (Piatra Neamţ) - CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) - LPF