FCSB a câştigat singurul său meci amical din această iarnă

fcsb.ro
steaua fcsb

Echipa de fotbal FCSB a învins formaţia austriacă LASK Linz, cu scorul de 3-1 (1-0), duminică, la Belek, în singura partidă amicală susţinută în această iarnă de vicecampioana României.

Pentru roş-albaştri au punctat Luis Phelipe (21), aflat la debut, Florinel Coman (65) şi David Miculescu (75). Gol de onoare al austriecilor a fost reuşit de Marin Ljubicic (71), potrivit paginii de Facebook a clubului bucureştean.

FCSB a început cu: Târnovanu - V. Creţu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Şut, Alhassan, D. Olaru - Luis Phelipe, Compagno, Octavian Popescu.

După pauză, au mai intrat pe teren A. Vlad - Panţîru, Fl. Coman, D. Miculescu, Lixandru, Pandele, Ovidiu Popescu, Pantea, Radaslavescu, precum şi tinerii Toma, Popa şi Laszlo, care au prins ultimele zece minute pe teren.

Baba Alhassan şi Luis Phelipe au purtat, pe rând, banderola de căpitan în primele 30 minute ale partidei, pentru ca apoi să i-o predea lui Darius Olaru.

FCSB va juca primul său meci oficial din 2024 pe 22 ianuarie, începând cu ora 20:00 (pe Arena Naţională), împotriva celor de la UTA Arad.