FCSB a fost învinsă de Anderlecht cu 5-2, într-un amical din Olanda

FCSB

FCSB a fost învinsă de formaţia belgiană RSC Anderlecht cu scorul de 5-2, sâmbătă, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din Olanda, potrivit paginii de Facebook a clubului bucureştean.

Partida a avut două reprize a câte 60 de minute, scrie agerpres.ro.

Golurile roş-albaştrilor au fost reuşite de Florinel Coman (12) şi Andrea Compagno (40), în timp ce pentru belgieni au marcat Raman (17 şi 58), Dreyer (106), Arnstad (117) şi Sardella (120).

FCSB a început în următoarea formulă: A. Vlad - Ov. Popescu, Dawa, Haruţ, Radunovic - Şut, D. Olaru (căpitan), D. Djokovic - Cordea, Compagno, Fl. Coman.

În a doua parte a fost introdusă pe teren următoarea echipă: A. Vlad - V. Creţu, Dawa, Haruţ, Panţîru - Şut, D. Olaru (căpitan), Edjouma - Radaslavescu, Miculescu, V. Gheorghe.

Gogescu şi Băluţă i-au înlocuit, în minutul 75, pe Şut şi Olaru, ultimul oferindu-i banderola lui Ionuţ Panţîru, care a jucat primul meci după accidentarea gravă care l-a ţinut departe de teren mai mult de doi ani.

În minutul 105 s-au produs ultimele modificări, fiind introduşi pe teren mai mulţi jucători tineri: Pădurariu, Ciobanu, Tănasă, Toma şi Popa i-au înlocuit pe Panţîru, Dawa, Miculescu, Băluţă şi Edjouma, în timp ce Ovidiu Popescu a revenit pe teren, în locul lui Haruţ. De asemenea, Alexandru Maxim i-a luat locul lui Andrei Vlad în poartă, în minutul 110.

Următorul meci amical al echipei antrenate de Elias Charalambous se va disputa miercuri, împotriva echipei elene PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu.