FCSB a învins CSU Craiova și este noul lider al campionatului: Man i-a bătut de unul singur pe olteni

Dennis Man FCSB

FCSB a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa CSU Craiova şi a urcat pe primul loc în Liga I.

Golurile au fost marcate de Man, în minutele 39 şi 55.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 39, cu un şut la colţul scurt.

Tot Man a majorat scorul în minutul 55 şi a marcat cu stângul, după ce a scăpat din marcajul lui Marius Constantin.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, M. Constantin, Bancu - Nistor, Bic (Screciu '78), Cicâldău (Căpăţână '78) - Baiaram (Ivan '30), Mamut, Ofosu (Bărbuţ '70). Antrenor: Corneliu Papură

FCSB: A. Vlad - V. Creţu, I. Cristea, Ov. Popescu, Panţîru (Briceag '46)- Moruţan, G. Simion (Perianu '64), Olaru - D. Man, Fl. Tănase (Buziuc '82), Fl. Coman (O. Popescu '82). Antrenor: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: M. Constantin '26, Pigliacelli '80 / Coman '50

Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Haţegan, ajutat de asistenţii Octavian Şovre şi Sebastian Eugen Gheorghe.

Arbitru de rezervă a fost Cătălin Popa, iar observator Aron Huzu.

În clasament, FCSB are 33 de puncte, CSU este pe doi, cu 31 de puncte, iar locul trei este ocupat de CFR Cluj, cu 30 de puncte.

Citește și: Marcel Ciolacu, scrisoare către Președintele Klaus Iohannis: ‘Vă solicit să cereți Guvernului să slujească interesul public, nu interesul de partid’ .