FCSB a învins la Voluntari și a urcat pe 3 în Superligă

fcsb.ro
steaua fcsb

FCSB a învins duminică, în deplasare, scor 2-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Superligă.

FCSB a dominat meciul şi a deschis scorul în minutul 45, prin Edjouma, după o fază la care Olaru a centrat, iar Florinel Coman a deviat cu capul. Edjouma a reuşit dubla în minutul 79, dar FC Voluntari a echilibrat finalul de meci după ce Marcelo Lopes a redus din diferenţă în minutul 90, cu un şut superb din voleu. Victoria cu 2-1 o aduce pe FCSB pe locul 3, cu 47 de puncte, la cinci puncte de lider, Farul Constanţa, scrie news.ro.

FC VOLUNTARI: M. Popa - Matricardi, Paz (Merloi 81), Armaş - Ricardinho (Costin 81), M. Răduţ (Nemec 65), Meleke (Helder Tavares 81), Al. Vlad (Aliji 65) - Raţă, Marcelo Lopes, Damaşcan. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

FCSB: Târnovanu – Sorescu (V. Creţu 54), I. Cristea, Tamm, Radunovic – Edjouma (Radaslavescu 88), Şut, Olaru – Cordea (Miculescu 80), Compagno, Fl. Coman. ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: M. Răduţ 24, Meleke 26, Al. Vlad 55 / Radunovic 78, Edjouma 83, Olaru 89+5

Arbitri: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu – Lucian Rusandu

Arbitri VAR: Marian Barbu - Bogdan Gheorghe

Observator: Alexandru Deaconu