FCSB a învins Sepsi cu 5-2

digi24
FCSB

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 5-2, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a zecea a Superligii, informează news.ro.

Bucureştenii au început lansat la Sf. Gheorghe, cu două goluri superbe înscrise de Şut (min. 7) şi Darius Olaru (min. 11). După pauză, Safranko a redus din diferenţă în minutul 52, dar oaspeţii au refăcut diferenţa de două goluri în minutul 58, prin Florinel Coman. După numai două minute a înscris Alimi şi scorul a devenit 2-3. A urmat golul înscris de Octavian Popescu, în minutul 69, după ce a ridiculizat apărarea adversă, iar în minutul 75 Djokovic a stabilit scorul final, dintr-un penalti transformat cu siguranţă. FCSB s-a impus cu 5-2 şi conduce în clasament cu 25 de puncte. Sepsi este pe locul 7, cu 12 puncte.

SEPSI: Niczuly - D. Ciobotariu, Kecskes (Damaşcan 46), Ninaj, Fl. Ştefan (Rondon 77) - C. Matei, Alimi, Francisco Junior (Aganovic 63) - Oroian, Safranko (Debeljuh 77), R. Varga (I. Gheorghe 63). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunovic (Panţîru 84) - Ov. Popescu (Djokovic 46), Ad. Şut, Olaru (Haruţ 77) – Miculescu (Oct. Popescu 46), Compagno (A. Băluţă 46), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous

Cartonaşe galbene: Francisco Junior 20, Ninaj 73 / Târnovanu 30, A. Băluţă 49

Arbitri: Cătălin Popa - George Florin Neacşu, Romică Bîrdeş - Bogdan Dumitrache

Arbitri VAR: Florin Andrei - Ovidiu Artene

Observator: Marian Salomir