FCSB a pierdut cu 0-1 meciul cu FC Basel, primul în cantonamentul din Marbella

descopera.ro
fotbal minge

FCSB a pierdut cu 0-1 meciul cu FC Basel, primul în cantonamentul din Marbella, dar și primul din 2020. Partida a avut puține șanse de poartă, fiind contorizate doat trei șuturi cadrate, potrivit Mediafax.

Singurele ocazii importante au fost bifate de Adrian Popa și neamțul Edon Zhegrova, de două ori. Mijlocașul FCSB-ului a intrat după pauză și a trimis o lovitură liberă (min. 55) de la 20 de metri, puțin peste poartă.

Cele mai mari șanse de gol le-au avut elvețienii. Edon Zhegrova (min. 78) a rămas singur cu portarul Andrei Vlad, dar a trimis balonul în bară. Tot Zhegrova a marcat singurul gol al meciului, cu cinci minute înainte de final.

Primul „11” trimis în teren de Bogdan Vintilă: Bălgrădean – Crețu, Planic, I. Cristea, Panțîru – Moruțan, Ov. Popescu, Oaidă – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman

Rezerve: Niga, Vlad, Manea, Nedelcu, Filip, Momcilovic, Vînă, Dumitru, Olaru, Perianu, Popa, Niță