FCSB a pierdut meciul amical cu FC Voluntari, scor 1-2

FCSB a pierdut meciul amical cu FC Voluntari, scor 1-2, disputat sâmbătă, la Baza Sportivă FCSB, potrivit Mediafax.

FCSB a deschis scorul prin Ioan Hora, în minutul 60, însă FC Voluntari a reușit să obțină victoria prin golurile din finalul partidei, reușite de Julio Rodriguez, în minutele 85, respectiv 90+2.

Marcel Ciolacu dă cărțile pe față: Sfârșitul PSD a fost adus de decizia lui Liviu Dragnea din 2017

La această partidă, FCSB nu s-a putut baza pe Andrei Vlad, Răzvan Oaidă, Florinel Coman, Dennis Man și Olimpiu Moruțan, convocați la echipele naționale ale României.

Pentru FCSB urmează duelul cu Chindia Târgoviște, din etapa a 13-a a Ligii 1. Partida se va disputa pe Stadionul "Ilie Oană", din Ploiești, duminică, 20 octombrie, de la ora 20:30.

De partea cealaltă, FC Voluntari va întâlni FC Hermannstadt, în deplasare, vineri, de la ora 18:00.