FCSB învinge Hermannstatd și își consolidează prima poziție în clasament

digi24
FCSB

FCSB a învins Hermannstatd și și-a consolidat prima poziție în clasamentul Superligii de fotbal. Partida s-a disputat sâmbătă seara, pe Arena Națională din București, și a făcut parte din etapa XX.

Partida FCSB-Hermannstatd s-a încheiat cu victoria bucureștenilor, scor 3-0. Primele două goluri au fost înscrise de Darius Olaru în minutele 22 și 45 din prima repriză. Florinel Coman a înscris pentru 3-0 în minutul 58.

În urma acestui rezultat, FCSB face 41 de puncte cu 8 în plus față de CFR Cluj și Rapid București, echipele care completează podiumul Superligii. Sibienii sunt pe locul 7 cu 28 de puncte.

Tot sâmbătă s-au jucat partidele UTA Arad-Farul Constanța, scor 0-0, și Univ.Craiova-Poli Iași, scor 2-2.

În primele meciuri ale etapei desfășurate vineri, FCU Craiova a câștigat, în deplasare, partida cu FC Voluntari, scor 1-0, iar Petrolul Ploiești și Rapid București au încheiat la egalitate, 0-0.