FCSB se îndreaptă către o umilință istorică - Echipa lui Becali este condusă la pauză de Şahtior Karaganda

uefa.com
conference league

FCSB este condusă de echipa kazahă Şahtior Karaganda cu scorul de 1-0, la pauza meciului care are loc joi, în manşa secundă a turului al doilea preliminar al Europa Conference League la fotbal, pe Stadionul ''Vazghen Sargsian'' din Erevan, notează Agerpres.

Mihail Gabîşev (11) a marcat pentru gazde, după o eroare a portarului Andrei Vlad.

FCSB a câştigat cu 1-0 meciul din prima manşă, pe Arena Naţională.

Din acest sezon nu mai este valabilă regula dublării golurilor marcate în deplasare, la scor egal la finalul partidei retur urmând să se dispute prelungiri, iar dacă egalitatea persistă să se execute lovituri de departajare.

Partida Şahtior Karaganda - FCSB se dispută la Erevan, deoarece Kazahstanul a fost introdus pe lista roşie, ca urmare a creşterii numărului de infectări cu COVID-19 din această ţară.

Dacă va trece de Şahtior Karaganda, FCSB va juca în turul al treilea preliminar contra formaţiei ucrainene Kolos Kovalivka (locul 4 în campionatul trecut). FCSB ar juca prima manşă în deplasare, pe 5 august, iar revanşa la Bucureşti, pe 12 august.