FCSB și-a luat adio de la primăvara Conference League: A remizat cu Anderlecht, la Bruxelles

FCSB

Echipa belgiană Anderlecht a terminat la egalitate joi, pe teren propriu, cu formaţia FCSB, scor 2-2, în etapa a cincea a grupelor Conference League, anunță News.ro.

La Bruxelles, Anderlecht a deschis scorul în minutul 36, prin Verschaeren. FCSB a egalat în minutul 60, când Compagno a înscris cu o lovitură de cap. Belgienii au preluat conducerea în minutul 75, la golul lui Vertonghen, însă bucureştenii au egalat rapid, prin Dawa, în minutul 82.

S-a încheiat 2-2, iar FCSB, cu două puncte în grupa B, nu mai are nici o şansă de calificare în primăvara europeană.

ANDERLECHT: Van Crombrugge - Murillo, Vertonghen, Hoedt, Ndiaye – Diawara (Ashimeru 61), Arnstad – Refaelov (Stroeykens 51), Verschaeren, Amuzu (Duranville 76) - Fabio Silva. ANTRENOR: Robin Veldman

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Radunovic - Oaidă, Edjouma (Dulca 88), Olaru (Radaslavescu 46) – Miculescu (I. Stoica 90), Dumiter (Compagno 46), Oct. Popescu (Fl. Coman 64). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Murillo 43, 90+4, Hordt 88 / Compagno 67, Fl. Coman 87, Miculescu 89

Cartonaş roşu: Murillo (Anderlecht) minutul 90+4

Arbitri: Manfredas Lukjančukas - Vytenis Kazlauskas, Mangirdas Mirauskas – Robertas Smitas (toţi din Lituania)