FCSB va înfrunta Guimaraes în play-off-ul Europa League, dacă trece de Mlada Boleslav

FCSB şi-a aflat posibila adversară din play-off-ul Europa League, în cazul în care va trece de Mlada Boleslav. Viececampioana României va da peste portughezii de la Guimares, care au trecut cu 9-0, la general, de Ventspils, potrivit Mediafax.

Returul a avut loc în Portugalia şi s-a terminat cu scorul de 6-0. Guimaraes a punctat o singură dată în prima repriză, prin Davidson (min.28), dar s-a dezlănţuit în partea secundă. La 3 minute de la reluare, Rochina a făcut 2-0, iar ulterior şi-a trecut în cont dubla (min.58). Celelalte goluri au fost reuşite de Teixeira (min.79), Silva Sousa (min. 80) şi Rodrigues Pepe (min.86).

FCSB joacă meciul retur din turul 3 al Europa League, cu Mlada Boleslav, joi de la 20:00. În tur, în România, scorul a fost egal, 0-0.