FCU Craiova a învins pe Sepsi cu 1-0, într-un meci din etapa a opta a Superligii

Wikiwand
FCU Craiova

Echipa FCU Craiova a dispus, marţi, de formaţia Sepsi OSK, pe teren propriu, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa a opta din Superligă, anunță news.ro.

La Târgu Jiu, în prima repriză, arbitrul Horaţiu Feşnic a anulat două goluri. Primul a fost în minutul 10, când a fost anulat golul lui Tudorie, pentru un ofsaid. Al doilea, în minutul 18, când a înscris Bălan, dar după intervenţia VAR golul a fost anulat pentru ofsaid. Sidibe a marcat golul victoriei craiovene în minutul 43, gol validat de VAR după analiza unui posibil henţ.

FCU CRAIOVA: R. Popa - Negru, Duarte, Grigore, Huyghebaert - Asamoah, Dr. Albu (Ganea 79’) - Sidibe, G. Iancu (Papadopoulos 79’), Van Durmen (Bahassa 65’) - Cl. Bălan (Marquet 65’). ANTRENOR: Marius Croitoru

SEPSI OSK: Niczuly (cpt.) - Dimitrov, Ninaj, Bălaşa, Dumitrescu (Ispas 46’) - C. Matei (Achahbar 62’), Păun, J. Rodriguez Aganovic 62’) - Bărbuţ (Golofca 70’), Tudorie (Rondon 62’), Ştefănescu. ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Sidibe 45+5, 69, Ganea 88 / Ninaj 45+4

Cartonaş roşu: Sidibe (FCU Craiova) min. 69

Arbitri: Horaţiu Mircea Feşnic - Valentin Avram, Alexandru Cerei – Szabolcs Kovacs

Arbitri VAR: Iulian Dima Iulian – Vlad Bârleanu

Observator: Adrian Comănescu