Filip Ugran ocupă locul 27 în ultima cursă în etapa de debut a Campionatului Mondial de Formula 3

facebook.com
Red Bull Formula 1

Pilotul român Filip Ugran (Jenzer Motorsport) s-a clasat pe locul 27, duminică, în a treia şi ultima cursă desfăşurată în etapa de debut a Campionatului Mondial de Formula 3, pe circuitul de la Barcelona.

Ugran s-a clasat pe 27 din 30 de piloţi, la 53 sec 678/1000 de norvegianul Dennis Hauger, care a câştigat cu timpul de 35 min 47 sec 216/1000, scrie Agerpres.ro.

Filip Ugran a ocupat locurile 25, respectiv 21 în cele două curse desfăşurate sâmbătă la Barcelona.

Etapa a doua ca sezonului va avea loc în perioada 25-27 iunie, în Franţa, pe circuitul de la Le Castellet.