Fundaşul echipei FC Barcelona, Gerard Martin, urmează să fie operat săptămâna viitoare după ce a suferit o fractură la mâna dreaptă în timpul meciului de deschidere al Spaniei la Campionatul European Under-21, cu Slovacia, scrie DPA.
Martin a avut o campanie impresionantă în sezonul 2024-25 cu Barca şi a jucat în 42 de meciuri în toate competiţiile, ajutându-i pe catalani să câştige o triplă naţională.
Fundaşul dreapta Martin a fost ulterior convocat pentru Campionatul European Under-21, dar a fost forţat să părăsească terenul la pauză în victoria cu 3-2 asupra Slovaciei şi va rata restul turneului.
"Gerard Martin a suferit o fractură la un deget al mâinii drepte. El va fi supus unei intervenţii chirurgicale", a comunicat Barcelona.
Martin a fost asociat cu o plecare de la FC Barcelona în această vară, dar în final a semnat o prelungire a contractului pe trei ani în ianuarie cu gruparea blaugrana.
Comentează