Florin Andone a marcat pentru Deportivo La Coruna în egalul, 2-2, acasă, cu Levante / VIDEO

Florin Andone Real Madrid

Fotbalistul echipei Deportivo La Coruna, Florin Andone, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu Levante, în etapa a XXI-a a campionatului Spaniei. La Coruna a jucat în inferioritate numerică din minutul 34, iar oaspeţii au revenit de la 0-2.

Andone, integralist la gazde, a înscris în minutul 45 şi în minutul 85 a primit un cartonaş galben, scrie news.ro.

Primul gol al echipei Deportivo La Coruna a fost marcat de Adrian Lopez, în minutul 19.

La Coruna a rămas în inferioritate numerică în minutul 34, când a fost eliminat Celso Borges.

Oaspeţii au marcat prin Ivi Lopez, în minutele 80 şi 84.

Vezi golurile AICI

Partidele Valencia – Real Madrid, Malaga – Girona şi Villarreal – Real Sociedad au loc tot sâmbătă, meciurile Leganes – Espanol, Atletico Madrid – Las Palmas, FC Sevilla – Getafe şi FC Barcelona – Alaves sunt programate duminică, iar întâlnirea Celta Vigo – Betis Sevilla se va disputa luni.