Florin Cîțu, după declarațiile controversate ale lui Teodorovici despre protestatari: Nesimțire! Cinism! Ipocrizie!

Autor: Denisa Miron, Colaborator

Publicat: 31-07-2019

Actualizat: 31-07-2019

Article thumbnail

Sursă foto: Facebook

Preşedintele executiv al PSD, Eugen Teodorovici, iritat de protestatarii din faţa sediului partidului care îi strigau că este „laş”, a spus, luni seara, că din cauza acestora este o problemă cu funcţionarea instituţiilor statului, pentru că „se împotrivesc schimbărilor în sistem”, potrivit news.ro.

Citește și: EXCLUSIV - Greşeli grave în timpul anchetei de la Caracal: Două momente-cheie care ar fi putut schimba deznodământul

Liderul senatorilor PNL, Florin Cîțu, îl acuză pe Teodorovici de ”cinism și ipocrizie” și îi transmite că din cauza protestatarilor PSD nu a reușit să instituie ”dictatura bolșevică”.

”Nesimtire. Cinimism. Ipocrizie. Vanitate.

Lista ramane deschisa. Adaugati si voi.

Nu, Orlando!

Nu din cauza oamenilor liberi, protestatarii cum le spuneti voi, nu ati reusit sa “schimabati" voi sistemul. DATORITA lor nu ati instaurat inca Dictatura bolsevica. Ati modificat sistemul sa beneficiati voi si infractorii vostri.

Sistemul conceput si implementat de voi, de tine, ii bate pe romanii, ii ignora cand au nevoie de ajutor, ii tine la cozi sa-si plateasca taxele, ii tine in trafic cu orele, etc. Asta in timp ce secretarii tai de stat castiga sute de mii de euro din sinecuri.

E nevoie de multa lamaie dupa aceasta declaratie.”, scrie Florin Cîțu.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri