Formaţia bosniacă Borac Banja Luka conduce cu scorul de 2-0 în meciul cu CFR Cluj

graiul.ro
fotbal gol plasa poarta

CFR Cluj este condusă cu scorul de 2-0 (0-0) de formaţia bosniacă Borac Banja Luka, după cele 90 de minute regulamentare ale meciului care are loc marţi seara, pe Gradski Stadion din Banja Luka, în manşa secundă a primului tur preliminar al Ligii Campionilor la fotbal.

Stojan Vranjes (60), fost jucător al CFR-ului, şi Panagiotis Moraitis (64) au înscris golurile campioanei Bosniei, scrie Agerpres.ro.

Cum CFR a câştigat primul meci cu 3-1, scorul este egal la general, 3-3, astfel că vor urma două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare.

Din acest sezon al cupelor europene nu mai este valabilă regula golurilor marcate în deplasare, în caz de egalitate la general după două partide urmând să se joace prelungiri, iar în caz că egalitatea persistă, să se execute lovituri de departajare.