Fotbalistul echipei Astra Giurgiu, Oumare Tounkara, ar fi spart uşa vestiarului după ce a fost schimbat la meciul Academica-Astra

Astra Giurgiu

Fotbalistul echipei Astra Giurgiu, Oumare Tounkara, ar fi spart uşa vestiarului după ce a fost înlocuit la meciul din deplasare cu Academica Clinceni, scor 1-1. La partida contând pentru etapa a noua a Ligii I, Tounkara a intrat pe teren la începutul reprizei a doua şi a fost schimbat în minutul 78, după care a plecat direct la vestiare, anunță news.ro.

Potrivit telekomsport.ro, fotbalistul francez a spart uşa vestiarului şi s-a tăiat lovind uşa cu pumnul.

”Să nu-i facă Doamne fereşte dosar penal, că mie mi-au făcut. E treaba lui, nu mă bag, e băiat mare”, a reacţionat Gabriel Tamaş după meci.

La Digi Sport, tehnicianul Dan Alexa a declarat că Tounkara va fi sancţionat: ”E supărat şi-l înţeleg, dar nu este explicabilă reacţia lui. O să se ia o măsură disciplinară împortiva lui. Jucam în zece şi aveam de ales între el şi Budescu, şi l-am ales pe Budescu”.