Fotbalistul echipei Ponferradina, Alexandru Paşcanu, a înscris un gol în liga a doua din Spania

LCFC.com
 Alexandru Paşcanu

Fotbalistul echipei Ponferradina, Alexandru Paşcanu, a înscris un gol în meciul terminat la egalittae, miercuri, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Villarreal B, în liga a doua din Spania, anunță news.ro.

Paşcanu a marcat golul de 2-2, în minutul 80. Primul gol al oaspeţilor a fost înscris de Edpiau ’24. Gazdele au marcat prin Carlo ’48 şi Mbacke ’70.

Alexandru Paşcanu a jucat pe toată durata partidei şi a primit cartonaş galben în minutul 90+3.

Ponferradina ocupă locul 12 în clasaament, cu 12 puncte obţinuute în 10 meciuri. Villarreal B este pe 10, cu 13 puncte. Lider este Alaves, care are 18 puncte (nouă jocuri).