Fotbalistul Nicolae Stanciu a înscris un gol pentru Slavia Praga în campionatul Cehiei

FC Steaua
Nicolae Stanciu

Fotbalistul echipei Savia Praga, Nicolae Stanciu, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, miercuri seară, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Banik Ostrava, în etapa a XXIX-a a campionatului Cehiei, anunță news.ro.

Stanciu a marcat în minutul 14. Pentru echipa românului a înscris şi Masopust, în minutul 90+4. Gazdele au marcat prin Svozil (17) şi Stronati (90+7).

Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat: Jirasek (87) de la Ostrava şi Tecl (90+5) de la Slavia.

Stanciu a jucat până în minutul 90+7.

Slavia Praga este lider în clasament, cu 69 de puncte, iar Ostrava este pe şase, cu 44 de puncte.