FSV Mainz, cu Alexandru Maxim în teren din minutul 79, a învins, scor 5-0, echipa SC Freiburg

Alexandru Maxim

Formaţia FSV Mainz, cu mijlocaşul Alexandru Maxim în teren din minutul 79, a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa SC Freiburg, în etapa a XXVIII-a a campionatului Germaniei, potrivit news.ro.

Jean Philippe Mateta a marcat de trei ori, în minutele 25, 33 şi 77, celelalte goluri fiind semnate de Jean-Paul Boetius(20) şi Karim Onisiwo (70).

Partidele Bayer Leverkusen-RB Leipzig, Schalke 04-Eintracht Frankfurt, Hertha Berlin-Dusseldorf, VfB Stuttgart-FC Nurnberg, Wolfsburg-Hannover şi Bayern Munchen-Dortmundau loc sâmbătă, iar meciurile Augsburg-Hoffenheim şi Borussia Mönchengladbach-Werder Brêmen sunt programate duminică.