Fundaşul echipei Sao Paulo, Dani Alves, atacat de un roi de viespii la meciul cu Fortaleza, din campionatul Braziliei

paradisverde.ro
viespi

Fundaşul echipei Sao Paulo, Dani Alves, a fost atacat de un roi de viespii la meciul cu Fortaleza, din campionatul Braziliei, informează mundodeportivo.es, potrivit news.ro.

Meciul a fost întrerupt cinci minute, după ce Alves s-a îndreptat spre linia de colţ să execute un corner, moment în care a fost atacat de albine.

Avocatul lui Trump amenință cu dezvăluiri BOMBĂ: Stați să vedeți când ajungem la România

Jackson, fundaşul celor de la Fortaleza, şi-a pus tricoul în cap şi s-a dus şi a luat fanionul de la colţ, aruncându-l în afara terenului de joc.

După câteva minute, fanionul a fost pus la loc, iar meciul s-a încheiat cu victoria celor de la Sao Paulo, scor 2-1.

Fortaleza s-a mai confruntat cu invazia de albine la 17 august, la meciul de pe teren propriu, cu Internacional de Porto Alegre.