Gaz Metan Mediaș a făcut spectacol, în deplasare, cu ASA Târgu Mureș

gsp.ro
Chiajna Medias

Eric de Oliveira și Azdren Llullaku au făcut spectacol în meciul din deplasare câștigat de Gaz Metan Mediaș cu ASA Târgu Mureș, scor 3-1.

Brazilianul a servit de două ori la cele două reușite ale albanezului din minutele 7 și 31.

Mureșenii s-au trezit pe final de repriză, când Vlad Morar a punctat din pasa lui Mureșan. Era minutul 43, iar scorul pauzei a fost 2-1 pentru Gaz.

A venit însă rândul brazilianului să înscrie în minutul 64, gol cu care a stabilit scorul final, 3-1.

VEZI GOLURILE AICI

Cu acest succes Gaz Metan urcă pe podium, având 23 de puncte, în timp ce ASA este pe locul 13, cu doar două puncte. Ar putea fi depășită de ACS Poli, dacă aceasta va câștiga la Botoșani, scrie gsp.ro.