Gaz Metan Mediaș a învins-o pe Pandurii / VIDEO

pandurii

Gaz Metan Mediaș s-a impus pe teren propriu în etapa a șasea a play-out-ului Ligii 1 în fața Pandurilor, scor 3-1. Gorjenii au deschis scorul înaintea pauzei din lovitura de pedeapsă transformată de Negruț.

Imediat după pauză Cristi Pustai i-a trimis în teren pe Cristea și Eric, iar elevii săi au început mai puternic și au forțat egalarea, care a venit tocmai în minutul 78. Munteanu a primit o centrare foarte bună de la Eric și a înscris, scrie gsp.ro.

Brazilianul Eric și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu 6 minute înainte de final cu o execuție superbă de la 25 de metri. Tot Eric a oferit pasa decisivă și la golul din minutul 4 de prelungiri al lui Sikorski.

VEZI GOLURILE AICI

Gaz Metan e lider în play-out, cu 29 de puncte, dar cu un meci mai mult decât urmăritoarea Poli Iași. De partea cealaltă, Pandurii se afundă tot mai mult și acum ocupă locul 6, cu 16 puncte.