Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari, 1-0: Poarta ifovenilor a fost apărată, în ultimele 13 minute, de fundaşul Achim - VIDEO

voluntari astra

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a zecea a play-out-ului Ligii I, la care oaspeţii au jucat în ultimele 13 minute cu poarta apărată de fundaşul Cosmin Achim, goalkeeper-ul Dragoş Balauru fiind eliminat.

Golul a fost marcat de Darius Olaru, în minutul 59, scrie news.ro.

Vezi golul AICI

În minutul 80, de la FC Voluntari a fost eliminat portarul Dragoş Balauru pentru un fault la Rondon. În poarta oaspeţilor a intrat Achim, care a reuşit să nu primească gol în cele 13 minute de până la finalul jocului (10 plus trei de prelungire).

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Popovici, Sîrghi, M. Constantin, Buşu – I. Cristea, D. Olaru (Tîrcoveanu ’71) – Caiado (Pîrvulescu ’74), Chamed (Romeo ’46), Ely – Rondon. Antrenor: Cristian Pustai

FC Voluntari: Balauru – Pleaşcă (Balaur ’73), Achim, Horj, Bucurică - Răuţă, Novac – G. Deac (Ivanovici ’67), Cernat (Marinescu ’62), Pîrcălabu – A. Bălan. Antrenor: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: Chamed ’11, Sîrghi ‘90+3 / Novac ’30, Pîrcălabu ’48, Răuţă ’55, Balaur ‘90+3

Cartonaş roşu: Balauru ‘80

Arbitri: Radu Petrescu – Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe – Florin Mihai Marcu

Observatori: Nicolae Grigorescu, Ion Căţoi