Gaz Metan Mediaş, remiză albă cu Astra Giurgiu, în Liga I

wikipedia
gaz metan medias logo

Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate cu Astra Giurgiu, 0-0, vineri seara, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 29-a a Ligii I de fotbal.

Gaz Metan a avut două ocazii bune în prima repriză, prin portughezul Ze Manuel (34), care a şutat în bară, şi prin Vlad Morar (39), al cărui şut a fost respins de David Lazar, potrivit agerpres.ro.

Astra şi-a creat o situaţie bună în partea secundă, când Gabriel De Moura a respins de pe linia porţii mingea trimisă cu capul de Mihai Răduţ (64).

Arbitrul Istvan Kovacs a acordat nu mai puţin de 11 cartonaşe galbene (zece după pauză), şase gazdelor şi cinci oaspeţilor.

Gaz Metan a ajuns la şapte etape consecutive fără victorie, două egaluri şi cinci eşecuri.

Astra e neînvinsă de şapte etape, în care a obţinut patru victorii şi trei egaluri.

CS Gaz Metan Mediaş - AFC Astra Giurgiu 0-0, Stadion Gaz Metan - Mediaş

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezervă: Rareş George Vidican (Satu Mare)

Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF