Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Kasimpaşa

Cancan
Șumudică

Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Kasimpaşa, într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Turciei, în care a condus cu 1-0, oaspeţii au înscris apoi două goluri şi Alexandru Maxim a adus egalarea, potrivit news.ro.

Maxim a marcat în minutul 78.

Primul gol al gazdelor a fost înscris de Demir, în minutul 6. Pentru Kasimpaşa a marcat Thiam, în minutele 13 şi 37.

Alexandru Maxim a primit un cartonaş galben în minutul 41 şi a fost înlocuit în minutul 85 cu Chibsah.

Celălalt român de la Gaziantep FK, Alin Toşca, a fost integralist.

Echipa românilor ocupă locul opt în clasament, cu 43 de puncte, în timp ce Kasimpaşa este pe zece, cu 40 de puncte. Lider este Istanbul Başakşehir, care are 66 de puncte.