Gaziantep FK, echipa antrenată de Marius Şumudică, a remizat cu Yeni Malatyaspor, scor 2-2, în campionatul Turciei

Marius Șumud

Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Yeni Malatyaspor, într-un meci din etapa a zecea a campionatului Turciei.

Au marcat Mirallas ’19 şi Kana-Biyik ’74 pentru Gaziantep, respectiv Buyuk ’49 şi Topalli ‘90+5 pentru Malatyaspor. În minutul 48, de la echipa lui Şumudică a fost eliminat Oguz Ceylan, potrivit news.ro.

La gazde, Alin Toşca a fost integralist, iar Alexandru Maxim a jucat până în minutul 75. Cei doi români au primit cartonaşe galbene: Maxim ‘45+5, Toşca ‘52

Gaziantep FK ocupă locul cinci în clasament, cu 15 puncte, iat Yeni Malatyaspor este pe 11, cu 12 puncte. Lider este Alanyaspor, care are 20 de puncte şi un joc mai puţin.