Genoa şi Empoli au remizat în Serie A

genoa club

Genoa, echipa internaţionalilor români Radu Drăguşin şi George Puşcaş, a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Empoli, formaţia unui alt "tricolor", Răzvan Marin, sâmbătă, într-o partidă din etapa a 14-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Genoa a deschis scorul prin Ruslan Mailovski (37), însă oaspeţii au restabilit egalitatea în repriza secundă, prin Matteo Cancellieri (67), potrivit Agerpres.

Radu Drăguşin a fost integralist în acest joc, în timp ce George Puşcaş a început meciul pe banca de rezerve şi a intrat pe teren în minutul 83.

Răzvan Marin a evoluat la rândul său pentru echipa vizitatoare din minutul 67.

Genoa ocupă locul 15 în clasament, cu 15 puncte, în timp ce Empoli se află pe locul 17, cu 11 puncte.

Vineri, în prologul etapei, Juventus Torino s-a impus cu 2-1 pe terenul formaţiei Monza şi a urcat provizoriu în fotoliul de lider al clasamentului.