George Pușcaș face senzație în Serie B: Atacantul a marcat al şaselea gol de la transferul la Novara

george puscas

Atacantul George Puşcaş a marcat al şaselea său gol în Serie B, în meciul pe care echipa sa, Novara, l-a câştigat, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), cu Brescia, în etapa a XXX-a.

Bisoli a deschis scorul, în minutul 32, pentru oaspeţi, iar Puşcaş a egalat în minutul 50. Golul victoriei gazdelor a fost marcat de Sansone, în minutul 58, anunță News.ro.

Atacantul român a jucat până în minutul 83, când a fost schimbat cu Maniero. El a sosit la Novara în ianuarie de la Benevento (Serie A) şi a jucat de atunci şapte partide, marcând de şase ori.

În urma acestui rezultat, Novara este pe locul 16, cu 34 de puncte, iar Brescia pe locul 17, cu 33 de puncte. Novara este la un punct de Cesena, de pe locul 18, care duce în barajul de menţinere şi la cinci de Pro Vercelli, de pe locul 20, care duce în Serie C1.