George Pușcaș l-a învins pe Gianluigi Buffon, în amicalul dintre Juventus și Inter Milano

romania tineret George Pușcaș

Atacantul naționalei de tineret George Pușcaș (23 de ani) a marcat miercuri, un gol în poarta apărată de Gianluigi Buffon (41 de ani), în partida amicală dintre Juventus și Inter Milano, încheiată cu scorul de 1-1 (2-1 d.l.d.) în favoarea "bianconerilor", potrivit Mediafax.

După o eroare a lui Matthijs de Ligt, din minutul 10, care a încercat să respingă o centrare din corner, dar a băgat mingea în propria poartă, Inter Milano a condus scorul. Acest lucru s-a schimbat, în minutul 68, când Ronaldo a reușit să readucă echilibrul pe tabela de marcaj. În minutul 78, Antonio Conte a decis ca internaționalul George Pușcaș să intre în teren.

Juventus a câștigat partida, înscriind patru goluri la loviturile de departajare, prin Joao Cancelo, Cristiano Ronaldo, Emre Can și Merih Demiral. Pentru Inter Milano, au marcat, în poarta lui Buffon, George Pușcaș, Joao Mario și Nicolo Barella.

Inter Milano va disputa următorul meci împotriva lui Paris Saint Germain, sâmbătă, 27 iulie.