GHINION TERIBIL pentru FCSB: Vicecampionii României au dat-o-n bară la Viena, cu Rapid

Inquam Photos / Bogdan Buda
Inquam coregrafie FCSB steaua

FCSB a luat barele la țintă, în meciul din play-off-ul Europa League, de la Viena, cu Rapid! Dacă românii au fost cu barele, două la număr, prin Florinel Coman și Romario Benzar, pe în ultimele 5 minute, austriecii au avut treabă cu golurile. Au condus cu 2-0 la pauză. FCSB a părut că poate limita proporțiile scorului imediat după pauză, prin Gnohere. Însă, Rapid Viena a mai punctat o dată, pentru 3-1, scorul final, la o greșeală a lui Bălgrădean.

1-0: Knasmullner a deschis scorul după un contraatac rapid al gazdelor

2-0: Sonnleitner a majorat diferenţa după ce a marcat cu capul din interiorul careului, după un corner de pe stânga.

2-1: Gnohere a redus din diferenţă, după o centrare de pe partea stângă a lui Stan.

3-1: Schwab a marcat cu latul, de la marginea careului de 16 metri.

Rapid Viena: Strebinger - Potzmann, Sonnleitner, Barac, Bolingoli - Ljubicic, Schwab - Murg (Muldur '89), Knasmullner (Kostic '86), Berisha - Alar (Ivan '68). Antrenor: Goran Djuricin

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Planic, Bălaşa, Stan - Pintilii, O. Popescu (Coman '46) - M. Roman (Rusescu '58), Moruţan (Man '46), Teixeira - Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică.

Cartonaşe galbene: Sonnleitner '14, Berisha '41, '84 / Popescu '45

Cartonaş roşu: Berisha '84

Meciul a fost arbitrat de scoţianul William Collum, ajutat de David McGeachie, Douglas Ross, ambii asistenţi, şi de rezerva Nicholas Walsh.

Returul va avea loc săptămâna viitoare, la Bucureşti.