Gigi Becali: 'Am luat fundaş central la pauză. Să vedem mâine ce se întâmplă'

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam Gigi Becali

FCSB a pierdut al doilea meci la rând în campionat, 1-2 cu Astra, iar nervii lui Gigi Becali au "dat în clocot". Patronul roș-albaștrilor l-a pus la zid pe Mihai Bălașa, care a gafat la primul gol al Astrei. În direct la Digi Sport, patronul Gigi Becali a făcut un anunț surprinzător, potrivit digisport.ro.

"Am luat fundaş central la pauză. Să vedem mâine ce se întâmplă, că am dat telefon la pauză. Să vedem ce răspuns dă conducerea echipei respective. Să vedem dacă mi-l dă. Pe oricine aduc e mai bun ca ai noştri", a spus Gigi Becali în direct la Fotbal Club.

Astra - FCSB 2-1 | Mihai Bălașa a greșit la primul gol, iar Vînă, la al doilea

Mihai Bălașa a gafat la primul gol marcat de Astra. Fundașul roș-albaștrilor a pierdut o minge în fața lui Alibec, care i-a pasat lui Valentin Gheorghe pentru primul gol.

După 20 de minute, Bălașa a fost schimbat cu Vînă, însă și acesta a gafat la golul al doilea, cel marcat de Alibec.

Mihai Bălașa, pus la zid de toată lumea, după gafa din meciul Astra - FCSB 2-1

Mihai Bălașa a fost certat și de Helmuth Duckadam, în direct la Fotbal Club.

"Avem nevoie de un fundaş central. La ce greşeli au făcut Planic şi Bălaşa, e nevoie de un transfer. Pe Bălaşa nu cred că o să îl mai vedem", a concluzionat ferm directorul de imagine de la FCSB.