Glasgow Rangers a învins cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Aberdeen, în etapa a XXIII-a a campioantului scoţian de fotbal

Glasgow Rangers

Glasgow Rangers a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Aberdeen, în etapa a XXIII-a a campioantului scoţian de fotbal, potrivit news.ro.

Au marcat: Kennedy '67 / Morelos '32 şi '50.

Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 25, când a fost eliminat Hedges.

Tavernier (Rangers) a ratat un penalti, în minutul 28.

La oaspeţi, Ianis Hagi a fost titular şi a evoluat până în minutul 82, când a fost înlocuit cu Zungu.

Rangers este lider detaşat, cu 65 de puncte, după victoria consecutivă cu numărul 15. Rivala Celtic a jucat numai 19 meciuri şi ocupă locul 2, cu 43 de puncte.

Aberdeen ocupă locul 3, cu 39 de puncte, din 21 de jocuri.