Glasgow Rangers a învins Dundee United, scor 4-1, în campionatul scoțian. Ianis Hagi a marcat un gol

thescottishsun.co.uk
ianis hagi

Glasgow Rangers a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), formaţia Dundee United, în etapa a XXXIII-a a campionatului scoţian.

La gazde, Ianis Hagi a fost titular, a deschis scorul în minutul 35 şi a fost înlocuit, în minutul 63, de Arfield, potrivit news.ro.

Citește și: Raed Arafat, critici dure la adresa lui Ion Cristoiu: ‘Răspândiți minciuni și narative false și veninoase, pentru că la vârsta dumneavoastră sigur nu vă veți schimba’

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost marcate de Kent '38, Aribo '49 şi Morelos '64. Pentru Dundee a marcat Smith '90+2 (p).

Rangers este lider în clasament, cu 82 de puncte, echipă urmată de Celtic Glasgow, cu 64 de puncte şi de Hibernian, cu 52 de puncte.

Dundee United se află pe locul 7, cu 34 de puncte.