Haaland a părăsit, duminică, lotul Norvegiei

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 13-10-2025 12:54

Article thumbnail

Sursă foto: compote.slate.com

Atacantul Erling Haaland a revenit la clubul său Manchester City, după ce a primit permisiunea de a părăsi lotul naţionalei de fotbal a Norvegiei, duminică, înaintea amicalului de marţi cu Noua Zeelandă, scrie Reuters, potrivit Agerpres.

Sâmbătă, Haaland a reuşit un hat-trick în meciul cu Israel (5-0), din preliminariile Cupei Mondiale din 2026.

Haaland, alături de alţi trei jucători, au primit aprobarea de a reveni la cluburile lor din cauza programului foarte încărcat pe care îl au.

City joacă sâmbătă contra lui Everton, înainte de a se deplasa marţi, 21 octombrie, în Spania pentru jocul cu Villarreal din Liga Campionilor.

În meciul cu Israelul, Erling Haaland a devenit jucătorul care a atins cel mai repede borna de 50 de goluri înscrise pe scena internaţională, cu un hat-trick (27, 63, 72) reuşit la cea de-a 46-a selecţie la echipa naţională.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri