Handbal masculin: Dinamo, la a 14-a victorie consecutivă în campionat

Facebook
handbal minge
Campioana a fost condusă la pauză (17-19), dar a avut o evoluţie mult mai bună în repriza secundă şi a câştigat clar, obţinând a 14-a victorie consecutivă.

Pentru Dinamo au înscris Racoţea 1 gol, Ghionea 5, Gurbindo 1, Alex Pascual 3, Kukic 7, Kasparek 3, Kuduz 3, Akimenko 4, Bohan 4, Militaru 1, Sorhaindo 4.

Golurile oaspeţilor au fost reuşite de Barros 8, Mitrovic 4, Juskenas 3, Dumitrana 3, Mane 3, Anton 3, Broască 2, Meduric 2, Mironescu 1, Bejinariu 1.

În alt meci, CSM Focşani 2007 a remizat acasă cu CSM Constanţa, 25-25 (13-14), după ce a avut 25-22 (min. 58). Crnoglavac (ex-Constanţa), Alin Roşu şi Kritikos au marcat ultimele trei goluri ale gazdelor.