DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

HARTA primarilor municipiilor reşedinţă de judeţ - PNL obţine cele mai multe mandate, în ciuda loviturilor date de USR

harta primarii

Partidul Naţional Liberal va avea în următorii 4 ani primari în 15 municipii reşedinţă de judeţ, faţă de cei 14 ai PSD. Liberalii ocupă primul loc în ciuda unor înfrângeri istorice în fiefurile de la Alba Iulia, Braşov şi Timişoara.

STIRIPESURSE.RO vă prezintă lista tuturor primarilor municipiilor reşedinţă de judeţ din România:

Alba Iulia - Gabriel Pleşa (USR)

Arad - Călin Bibarţ (PNL)

Piteşti - Cristian Gentea (PSD)

Bacău - Lucian Stanciu Vizitei (USR)

Oradea - Florin Birta (PNL)

Bistriţa - Ioan Turc (PNL)

Botoşani - Cosmin Andrei (PSD)

Braşov - Allen Coliban (USR)

Brăila - Marian Dragomir (PSD)

Buzău - Constantin Toma (PSD)

Reşiţa - Ioan Popa (PNL)

Călăraşi - Marius Dulce (PSD)

Cluj-Napoca - Emil Boc (PNL)

Constanţa - Vergil Chiţac (PNL)

Sfântu Gheorghe - Antal Arpad (UDMR)

Târgovişte - Cristian Stan (PSD)

Craiova - Lia Olguţa Vasilescu (PSD)

Galaţi - Ionuț Pucheanu (PSD)

Giurgiu - Adrian Anghelescu (PNL)

Târgu Jiu - Marcel Romanescu (PNL)

Miercurea Ciuc - Korodi Attila (UDMR)

Deva - Florin Oancea (PNL)

Slobozia - Dragoş Soare (PNL)

Iaşi - Mihai Chirica (PNL)

Baia Mare - Cătălin Cherecheş (Coaliţia pentru Maramureş)

Drobeta Turnu Severin - Marius Screciu (PSD)

Târgu Mureş - Soos Zoltan (UDMR)

Piatra Neamţ - Andrei Carabelea (PNL)

Slatina - Emil Moţ (PSD)

Ploieşti - Andrei Volosevici (PNL)

Satu Mare - Kereskenyi Gabor (UDMR)

Zalău - Ionel Ciunt (PSD)

Sibiu - Astrid Fodor (FDGR)

Suceava - Ion Lungu (PNL)

Alexandria - Victor Drăgușin (PSD)

Timişoara - Dominic Fritz (USR)

Tulcea - Ștefan Ilie (PNL)

Vaslui - Vasile Pavăl (PSD)

Râmnicu Vâlcea - Mircia Gutău (PER)

Focşani - Cristi Valentin Misăilă (PSD)

Bucureşti - Nicuşor Dan

Sectorul 1 - Clotilde Armand (USR)

Sectorul 2 - Radu Mihaiu (USR)

Sectorul 3 - Robert Negoiţă (Pro Bucureşti)

Sectorul 4 - Daniel Băluţă (PSD)

Sectorul 5 - Cristian Popescu Piedone (PPU-sl)

Sectorul 6 - Ciprian Ciucu (PNL)

content-image

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.