HORROR Sânge în ASA Târgu Mureș - Steaua: Un stelist a fost dus, DE URGENȚĂ, la spital VIDEO

Momente de spaimă la meciul ASA Târgu Mureș - Steaua! Andrei Ciolacu a fost eliminat în minutele de prelungire ale primei reprize cu Steaua după o intrare extrem de dură asupra lui Cornel Râpă. Atacantul ASA-ului a sărit la cap și l-a lovit cu cotul în figură pe fundașul Stelei, care a început să sângereze pe loc.

Râpă a fost pus pe targă și a fost scos de pe teren, după ce i s-au acordat primele îngrijiri, el fiind dus la spital.

VEZI VIDEO AICI

Sursele GSP.RO susțin că primul verdict este traumatism cranian. Meciul s-a terminat 4-1 pentru fosta campioană.

VEZI GOLURILE AICI

Bawab a deschis scorul în minutul 17, iar lucrurile s-au complicat pentru gazde după ce Ciolacu a fost eliminat în prelungirile primei reprize. Chipciu (49) și Popadiuc (51) au dus scorul la 3-0, iar în minutul 65 Mureșan a văzut și el cartonașul roșu. Onțel a făcut 4-0 în minutul 67, iar scorul final a fost stabilit de Gorobsov, în minutul 90, din penalty, 4-1.