Ibrahimovici şi-a cerut scuze în vestiar, anunță tehnicianul AC Milan, Stefano Pioli

Zlatan Ibrahimovici

Tehnicianul echipei AC Milan, Stefano Pioli, a declarat după meciul cu Inter Milano că Zlatan Ibrahimovici, care a fost eliminat, şi-a cerut scuze în vestiar, potrivit news.ro.

“Ce a spus Ibrahimovici în vestiar? Şi-a cerut scuze, ca un mare campion care este. Nu era uşor să continuăm la acelaşi nivel fără un om”, a spus Pioli.

Citește și: BREAKING SURSE Mai mulți cântăreți autohtoni au apelat la FALSIFICATORI -Nu aveau unde cânta în perioada stării de urgență dar introduceau contracte de servicii

Formaţia AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu în poartă, a fost eliminată, marţi seară, de echipa lui Ionuţ Radu, Inter Milano, scor 1-2, în sferturile de finală ale Cupei Italiei. Ionuţ Radu a fost rezervă.

AC Milan a condus datorită unul gol marcat de Ibrahimovici în minutul 31. În minutul 58, suedezul a fost eliminat. Inter s-a impus prin golurile lui Lukaku ’71 (penalti) şi Eriksen ‘90+7.