O persoană a fost ucisă într-un incident armat survenit duminică la terminalul principal al aeroportului internaţional din Vancouver, au anunţat autorităţile canadiene citate de Reuters.
"Un bărbat a fost împuşcat şi ucis în după-amiaza aceasta în apropierea terminalului de plecări interne", a transmis pe Twitter Echipa integrată de anchetă pentru omucideri (IHIT), fără a da alte detalii.
Aeroportul internaţional Vancouver a indicat mai devreme tot pe Twitter că a răspuns în colaborare cu poliţia călare la un incident petrecut în afara principalului terminal şi a transmis ulterior că incidentul s-a încheiat.
Potrivit CBC News, poliţia continua să caute cel puţin un suspect în legătură cu incidentul armat.
Aeroportul a asigurat că este "deschis şi sigur pentru lucrătorii aeroportuari şi pentru cei care trebuie să călătorească", dar a recomandat pasagerilor să contacteze companiile aeriene pentru a verifica situaţia curselor.
Incident armat pe aeroportul din Vancouver - O persoană a fost ucisă
Explorează subiectul
Articole Similare

45
Iranul vrea să cadă la un acord cu SUA: condiția Teheranului
45

1.645
VIDEO Şefa diplomaţiei europene nimicește Rusia, de la Munchen: „Nu este o superputere! Este afectată grav, economia sa este în colaps, este izolată”
1.645

2.368
Fost ministru din Ucraina, arestat în timp ce încerca să fugă din ţară: e implicat în cel mai mare scandal de corupție din țară
2.368

4.067
Nicușor Dan a decis: acceptă invitația lui Donald Trump și merge la Consiliul Pǎcii de la Washington
4.067

2.308
Şeful Statului Major rus anunţă noi cuceriri teritoriale în Ucraina: urmează noi atacuri într-o anumită zonă
2.308

3.797
VIDEO Incident șocant în Italia: Un român a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate chiar de lângă părinții ei / Copilul a suferit o fractură la picior
3.797

4.499
Scandal în Schengen: controalele la granițele Germaniei și alertele pentru ucraineni ajung în centrul unei anchete europene
4.499

3.106
VIDEO Obama îl „torpilează” pe Trump: „dictatură și spectacol de clovni”
3.106

91
Conferința de la Munchen - Taiwanul avertizează: „China este adevărata amenințare”
91

1.975
Mitul siguranței germane, făcut praf: cum a fost posibil cel mai spectaculos jaf bancar din ultimii ani în Germania
1.975

4.407
VIDEO Atac ucrainean de amploare asupra unui port rusesc de la Marea Neagră
4.407

3.099
Viktor Orban: „A răspândi frica față de Vladimir Putin este primitiv și lipsit de seriozitate. Bruxellesul e o sură de pericol iminent!”
3.099

1.642
Pedro Sanchez, avertisment pentru marile puteri ale lumii: "Reînarmarea nucleară nu ne va proteja de Vladimir Putin"
1.642

















Comentează