INEDIT Meciul PSG - Amiens a fost oprit brusc de un eveniment în teren - Situaţia l-a vizat pe jucătorul Mbappe

Kylian Mbappe

Un copil a păcălit vigilenţa stewarzilor şi a intrat pe teren în ultimele minute ale meciului PSG - Amiens, scor 4-1, care a avut loc sâmbătă, în etapa a XIX-a din Ligue 1, potrivit NEWS.ro.

Înainte de a fi placat de stewardul care l-au urmat pe teren, copilul, cu o căciulă de Moş Crăciun pe cap, a sărit în braţele atacantului gazdelor Kylian Mbappe.

Puştiul a scos o carte de sub haină, iar Mbappe i-a oferit autograful dorit, în timp ce l-a însoţit protector în afara terenului, unde l-a mai îmbrăţişat o dată. Micul "invadator" a izbucnit în lacrimi de emoţie.

Mbappe a marcat de două ori sâmbătă, în minutele 10 şi 65. Celelalte două goluri ale gazdelor au fost înscrise de Neymar '46 şi Icardi '84, iar Mendoza '70 a semnat reuşita oaspeţilor.