Înfrângere pentru Genoa, acasă - Pisa obţine un egal la Bari - Rus a fost eliminat

News.ro
minge fotbal poarta

Echipa italiană Genoa, cu Radu Drăguşin şi George Puşcaş titulari, a pierdut duminică, pe teren propriu, scor 0-1, meciul cu formaţia Cittadella, în etapa a 15-a din Serie B. Pisa a făcut doar egal la Bari, iar Adrian Rus a luat un cartonaş roşu, potrivit news.ro.

Pisa a terminat la egalitate cu Bari, în deplasare, cu Adrian Rus şi Olimpiu Moruţan titulari. Adrian Rus a fost eliminat în minutul 75 pentru al doilea cartonaş galben. Moruţan a fost înlocuit în minutul 79. La Pisa, Marius Marin a intrat în minutul 64.

În clasament Pisa este pe locul 11, cu 19 puncte.

Genoa a pierdut pe teren propriu meciul cu echipa Cittadella, scor 0-1. Radu Drăguşin a fost integralist, iar George Puşcaş a ieşit în minutul 58. Genoa este pe locul 5, cu 23 de puncte.

Rezultatele înregistrate până acum în etapa a 15-a din Serie B:

Venezia – Ternana 2-1; Cagliari – Parma 1-1; Spal – Modena 2-3; Ascoli – Como 3-3; Bari – Pisa 0-0; Brescia – Reggina 0-2; Cosenza – Perugia 0-0; Genoa – Cittadella 0-1; Sudtirol – Frosinone 1-1.