Inter Milano a învins pe Atalanta, scor 3-2, în Serie A

inter milano internazionale milano

Echipa italiană Inter Milano a câştigat duminică, în deplasare, în faţa formaţiei Atalanta Bergamo, scor 3-2, într-un meci al etapei a 15-a din Serie A, scrie news.ro.

Gazdele au deschis scorul în minutul 25, prin Lookman, care a transformat un penalti. Edin Dzeko a reuşit apoi o dublă, în minutele 36 şi 56, aducând oaspeţii în avantaj. Inter a mai înscris odată, în minutul 61, prin autogolul lui Luis Palomino şi conducea cu scorul de 3-1. Atalanta a mai avut un gol, în minutul 77, marcat de Luis Palomino şi întâlnirea s-a încheiat cu victoria milanezilor, scor 3-2.

În clasament, echipa lui Simone Inzaghi este pe locul 4, cu 30 de puncte, în timp ce Atalanta a rămas pe 6, cu 27 de puncte.