Inter Milano afost învinsă de revelaţia Udinese

inter milano internazionale milano

Inter Milano a fost învinsă cu 3-1 în deplasare de revelaţia Udinese într-un meci disputat duminică în etapa a 7-a din Serie A.

Inter, vicecampioana ediţiei trecute, a deschis foarte repede scorul, în minutul 5, prin Nicolo Barella. Egalitatea a fost restabilită în minutul 22 după autogolul lui Milan Skriniar. Friulanii au punctat de două ori în final, prin Jaka Bijol (84) şi Tolgay Arslan (90+3).

Udinese a urcat provizoriu în fotoliul de lider, cu 16 puncte, fiind urmată la 2 puncte de Napoli, Atalanta şi AC Milan, care au un meci mai puţin disputat. AS Roma este pe locul 5, cu 14 puncte după şase jocuri, iar Inter ocupă locul 6, cu 12 puncte, informează Agerpres.

Rezultate consemnate până acum în această etapă:

vineri

Salernitana - Lecce 1-2

Au marcat: Gonzalez (55 - autogol), respectiv Ceesay (43), Strefezza (83)

sâmbătă

Bologna - Empoli 0-1

A marcat: Bandinelli (75)

Spezia - Sampdoria 2-1

Au marcat: Murillo (12 - autogol), Nzola (72), respectiv Sabiri (11)

Torino - Sassuolo 0-1

A marcat: Agustin Alvarez (90+3)

duminică

Udinese - Inter Milano 3-1

Au marcat: Skriniar (22 - autogol), Bijol (85), Arslan (90+3) respectiv Barella (5)

Duminică au loc celelalte meciuri ale etapei, care se încheie cu derby-ul AC Milan - Napoli.